LEDEN
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ MĚSÍC V ROCE
PŘÍPRAVA NA JARO A CELÝ ROK 2015
Mnozí z nás jsou jistě již plni očekávání, co přijde v novém roce.
Jaký bude? Odpovědět se dá velice stručně, bude takový, jaký si ho nastartujeme již v blížícím se období.
Pojďme spolu nyní poodhalit roušku tajného učení mudrců a dávných zvyklostí našich předků, které nám mohou být nápomocny jak preventivně, tak i v posílení našeho života a mohli se tak lépe připravit nejen na krásně rozkvetlé jaro, ale i na celý nový rok, který je přede námi.
Některé tradice dobře známe, používáme je léta, ale mnohdy lidé nevědí proč.
Například naše babičky a pak i maminky vždy vařily polévku.
I v každé pohádce, kde měli pec, je viditelný velký hrnec, ve kterém se stále něco vaří.
Jistě znáte přísloví:
„Polévka je grunt, kdo jí nejí, bude špunt“.
Možná i Vás zajímá, proč?
Co se tím chce říci? Odpovědi nám dává čínská medicína, která je zaměřena především na prevenci, posílení a podporu našeho organismu.
Již císaři ve staré Číně dbali na preventivní opatření a jejich lékaři byli a dodnes jsou placeni za to, že nemají pacienty, ale zdravé jedince.
Navrátíme se ale do našeho světa a času a povíme si něco o přicházejícím období. Tímto obdobím jsou měsíce leden, únor a březen. Zaměříme se zejména na leden, ve kterém podle Tradiční čínské medicíny (TČM), je naše tělo schopno a přizpůsobeno přijímat nejvíce živin, které do něj vkládáme.
Co můžeme tedy efektivně hlavně v lednu posilovat?
Za prvé naše LEDVINY, jsou základem našeho bytí, skrývá se v nich naše základní bazální energie, je v nich uložena naše síla. Pokud máme disharmonii v ledvinách, nejsme schopni kvalitně žít, jsme unavení, vyčerpaní, nic nás nebaví a nepřitahuje, životem jen tak proplouváme a nemáme žádný směr a cíl.
Toto poukazuje i na naší PSYCHIKU, kdy při slabosti ledvin dochází ke strachům a depresím, někdy i velice hlubokým, obzvláště letos.
Rovněž je vhodné podpořit veškerý náš POHYBOVÝ APARÁT. Bolestivost zad díky různému hrbení se a nerovnému postoji může naznačovat málo opory v životě. Pokud nás budou bolet kolena, kotníky, kyčle, bude se nám špatně chodit, jedná se o upozornění, že bychom se měli vydat jiným směrem, žít jinak.
Spadá sem i MOČOVÝ MĚCHÝŘ, díky kterému můžeme vylučovat to, co již nepotřebujeme. Pokud správně nefunguje, můžeme ulpívat na starých a nepotřebných názorech, opět se jedná o strach, z puštění se minulosti. Je potřeba jít dál, nechat věci plynout.
Jak a čím sami sebe můžete podpořit?
Všechny tyto orgány jsou spjaté s prvkem vody, kterému je dle TČM přiřazena slaná chuť. Psychika spojena se třemi ohřívači sídlící v ledvinách potřebuje teplo.
Z toho vyplývá, že velice účinně můžeme podporovat náš organismus teplou slanou tekutinou, čímž je právě ona již výše zmíněná polévka.
Nejvyšší účinnost má „DLOUHÁ POLÉVKA“, jejíž název pochází z toho, že se vaří dlouho.
Důležitou energii získáme i ze zdroje. Nejlépe je vařit ji na kamnech, kde se dá topit dřevem, jelikož má nejvíce energie a polévka bude mít největší sílu. Pece jdou opět do módy a jak je vidět, jsou i velice užitečné. Méně energie má uhlí, ještě méně plyn a nejméně elektřina. Ale nezoufejte, pokud vlastníte jen plynový, či elektrický sporák, i tak má pro Vás polévka podstatný význam.
Postup:
Největší hrnec naplníme vodou, vložíme maso s kostmi, osolíme mořskou solí, žádným jiným kořením a vaříme na mírném ohni minimálně 8 hodin! i 12 a více hodin, pokud se voda vyvařuje, můžeme ji dolévat.
Jde nám o tu dobu vaření, nikoliv o maso, ale o vzniklou energii, která se neustále přikrmuje energií ohně a zůstává v tekutině. Tato polévka nezkysne, nezkazí se, vývar můžeme klidně dlouho vařit, maso pak sice ani nechutná, ale to není důležité, jelikož jde o energii z něj získanou.
Vývar se dá pít jen tak, přikořeníme jej nebo použijeme jako základ pro další jídla. Můžeme jej i zamrazit.
Typ:
Do talíře dáme plátek málo tučného tvrdého sýra a žloutek, zalijeme vařícím vývarem, okořeníme dle chuti a přidáme čerstvou petrželku. 1/4l silného vývaru postačí na 24h pro výživu i těžce nemocného člověka, který nemůže jíst.
Dlouhá polévka nám v pravidelném podávání doplní ledviny,
rozproudí organismus člověka a je schopna rozproudit i životní energii.
Než se polévka uvaří, může to trvat delší dobu, něco můžete však udělat ihned.
Vypijte pohár čisté vody a snažte se pít dostatek vody každý den, ideálně na 1kg váhy alespoň 30ml vody denně.
Více o uzdravujících účincích vody se můžete dočíst v sekci Voda štěstí.
A co víc?
Navíc toto období spadá podle principů a metod Magického čtverce štěstí do oblasti kariéry, práce a podnikání.
Symbolem zimy je číslo 1, které je vstupem do našeho života, naší životní cesty a dráhy.
Je proto vhodné si v tomto období naplánovat rok dopředu, připravit postup, plány, cíle, komunikovat a zajistit si dostatek informací ohledně Vašich záměrů.
Vidíte sami, že se rozhodně vyplatí se na toto období náležitě připravit a nenechat nic náhodě. Od února a března by již mělo postupně docházet k realizaci projektů, jedná se již o jiné energetické období.
V životě všechno se vším souvisí
a i my dnes můžeme využívat tisícileté vědomosti pro náš prospěch.
Preventivní opatření nám umožňují,
že nemusíme upadat do mnohdy zbytečných problémů a nesnází.
Čím dříve se začneme zajímat sami o sebe, tím dříve se náš život může ubírat zcela jiným směrem, takovým, jaký si sami přejeme, jelikož se chopíme kormidla našeho života.
Hodně štěstí v Novém roce!
Gabriela Nell Empressia