Karlův most symbolem cesty Klíče štěstí 11s55

Symboly klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280 v centru Prahy

15. 7. 2014, 7.30 hod.
Gabriela Nell Empressia

Přespala jsem ten den v centru Prahy v bytě kousek od Staroměstského náměstí. Bylo nádherné letní ráno, svítilo slunce a bylo teplo a já jsem měla v plánu si skočit pro výplatu do agentury, se kterou spolupracuji. Sice sídlí hned v boční ulici, ale takhle časně ráno tam ještě nikdo není a já jsem měla cca 2h času.

Rozhodla jsem se proto si vychutnat procházku starou Prahou, v 7,30h ráno se mi to málokdy poštěstí, zvláště když bylo tak příjemné počasí. Třeba mi do cesty přijdou nějaké symboly, čemu se nyní mám nejvíce věnovat. Tuto otázku jsem si pokládala v poslední době často.

Miluji ranní Prahu, kdy se teprve probouzí a lidé začínají pracovat a připravovat se na celý den.

Nejprve jsSymbol času na Jungmannově náměstí pro Klíč štěstíem šla směrem k metru Můstek a všimla jsem si hodin klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280 na budově na Jungmannově náměstí. Společně s nimi mne upoutaly symboly lodí, které plují na věžičkách. klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280 Loď pluje na moři, a je to symbol obchodu, vydání se na obchodní cesty, vyplout na moře. Jako by mi chtěly říci, je čas vyplout.

No jo, ale kam a s čím nejdříve?

???                                        

Tato fotografie hodin na Jungmannově náměstí je vyfocena dodatečně, proto jiný čas na hodinách.

Prošla jsem Staroměstské náměstí a přes Mánesův most jsem se vydala směrem na Karlův most, po cestě je takové pěkné místo u Vltavy.

Oblíbené místo u Vltavy u Karlova mostu v Praze, kde jsem nalezla symbol Klíče štěstí

Bylo tam nádherně, je to mé oblíbené místo, kde si mohu jen tak sednout. Původně jsem měla v plánu posedět na lavičce, ale na jedné spal jeden člověk bez domova a hned za stromem byl druhý, nechtělo se mi tam zůstat, tak jsem zašla až k řece pod strom. Zrovna odcházeli všichni lidé, kteří se tam na chvilku zastavili, a já si to mohla v klidu sama užít.

Vyfotila jsem několikrát můj oblíbený Karlův most a hejno labutí, které byly blízko mne. Chtěla jsem jít dál, ale něco mě tam stále drželo a já nevěděla co. Už jsem tam strávila snad půl hodiny a byla jsem již pohlazena pohledem na řeku, labutě i na most a nic mě nenapadlo, ani jsem nic významného nepostřehla, chystala jsem proto k odchodu. Jak jsem se zvedala, teprve jsem si všimla budky pro ptáčky, která je tam zavěšena na stromě a na ní vysel malý klíček klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280 na šňůrce.

Objevený symbol Klíče štěstí na stromě zavěšený na ptačí budce u nádherných bílých labutí  v Praze u Vltavy u Karlova mostu

Jen jsem se usmála a bylo mi jasné, že se mi Klíč štěstí připomíná, že bych se tomuto projektu měla věnovat. Zvedla jsem se a pokračovala dál směr Karlův most. Procházela jsem uličkami a kochala se příjemnou atmosférou. Šla jsem v klidu a užívala jsem si přítomný okamžik a děkovala v duchu za to, že tudy mohu v poklidu po ránu kráčet. Napadlo mne se podívat na dům, který stál po mé pravé ruce a zaujal mne nápis na domě, Kavárna ČAS a zatím starodávné hodiny něco jako Orloj klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280.

U chodníku, na kterém jsem stála, abych si nápis vyfotila, byla zaparkovaná auta a zrovna přicházel jeden pán, který odemykal svůj vůz přímo přede mnou. Pohlédl na mě a usmál se, začal mi o té kavárně ČAS klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280 vyprávět, že je velice příjemná a také cenově přijatelná i pro nás, jelikož ji provozuje sama majitelka celého domu, což nebývá zvykem v této lokalitě. Usmála jsem se a on povídal dál, že tam také občasně v podvečer hraje ještě s jedním muzikantem a že klidně mohu s kýmkoliv přijít. Bylo to příjemné, dozvědět se něco, aniž bych musela otázku položit. Poděkovala jsem za informace, pán odjel, já si udělala fotku a šla dál ke Kampě.

Byl to pro mne jasný symbol, ČAS klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280 a ještě upozornění na něj tímto stylem, vnímám to tak, že nazrál ten správný čas k tomu, abych dopsala knihu a příběh o Klíči štěstí předala široké veřejnosti.

Symbol Klíče štěstí - osmicípá hvězda na domě U zlaté studny v Praze
Přešla jsem Karlův most a pozorovala jsem dál znamení, upoutal mne dům s velkou osmicípou hvězdou. Tento symbol je vyobrazený v Klíči štěstí.


Rychle jsem vyřídila fakturu v agentuře a vydala se zpět. Opět jsem prošla Staroměstským náměstím a všimla jsem si hodin z boku Orloje, které jsem snad vždy přehlédla a uvědomila si, že zase vidím symbol hodin, času klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280.

Kdykoliv jsem jukla do výkladní skříně nějakého obchodu, jsem spatřila nějaké hodiny!!!  klic-stesti-zlaty-modre-pozadi-kruh-cerveny-280

Symbol hodin Klíče štěstí na Orloji na Staroměstském náměstí v Praze pro 11s55

Myslím, že není ani co dodat. ČAS se mě snaží honit, abych sebou pohnula a dala co nejdřívě vědět o Klíči štěstí, není přece jen pro někoho, je tady pro nás pro všechny. Je důležité o něm dát vědět. 

Gabriela Nella symbol GN a vize budoucnosti - obrazy, hodinky, šperky, sklo, porcelán
Poslední symbol, který z tohoto dne uvádím je cedule s nápisem GN – obrazy, hodinky, šperky, sklo, porcelán. Jak se můžete dočíst, jmenuji se Gabriela Nell, čili GN jsou mé iniciály a Klíč štěstí původně byl jen obrázek, následně i šperkem. Jeho motivy je možné již nalepit jako samolepku na sklo, či porcelán.

Možná je tím znázorněna i vize budoucnosti … kdo ví?

Vyprávěla jsem o symbolech, které jsem potkala svému ctiteli, a zaujaly ho hlavně ty s kavárnou ČAS a při dalším setkání, které bylo hned za 2 dny (17. 7. 2014), mi navrhl, že bychom se tam mohli zajít podívat, měla jsem velkou radost. Bylo stále krásné počasí, letní podvečer, seděli jsme ve dvoře na zahrádce, sympatická paní nás obsluhovala. Dali jsme si výborné občerstvení skutečně za lidové ceny a navíc tam byli muzikanti a vyhrávali, úžasná atmosféra a milí lidé. Od té doby to byla „naše″ kavárna, kam jsme pravidelně a rádi začali chodit.

Uvidíme, co toto všechno časem přinese…

Pro zajímavost si můžete přečíst i další příběh zde.

Objednejte si i vy svůj Klíč štěstí a vydejte se na dobrodružnou cestu životem:

Chyťte svou zlatou rybku a objednejte si Klíč štěstí, mocný symbol vašeho života